BALIK AĞI ESTETİĞİ

Balık Ağı Estetiği

Balık Ağı Estetiği

Balık Ağı Estetiği yüzü biyomedikal materyaller yardımıyla asarak toplama işine denir. Balık ağı denmesinin sebebi ise misina gibi bir ip ile ucunda kanca benzeri bir düğüm yardımıyla dokuyu yakalaması ve yukarı çekmesinden dolayı söylenmiştir. Son zamanların en popüler tekniğidir. Diğer benzerlerinden onu ayıran yanı ise sonucun hemen ortaya çıkması ve hastanın bu anlık değişimi hemen görmesinden kaynaklanır. Balık Ağı Estetiği gündelik yaşamı etkilemeden daha genç, daha canlı bir yüze kavuşturmak için biyomedikal mühendislik tarafından tasarlanmış yeni bir yöntemdir. Yüzümüz yaşlanmanın ilk belirtilerinin göründüğü alandır, bunu biraz yavaşlatmak, tersine çevirmek artık bu yöntemle ameliyatsız olarak mümkün olabiliyor. İşinizden gücünüzden kalmadan tatil planlarınızı ertelemeden sadece 15 dk ayırarak yepyeni bir yüze kavuşabilirsiniz.

Balık Ağı Estetiği

Cerrahi Öncesi Son Durak

Birçok noktada insanların tercih ettikleri bir uygulama olmaya aday olan bu yöntemin etkisinin tamamen oturması için aylarca beklemeye gerek kalmıyor. İşlem sonrası sonucu aynaya bakınca direk görebiliyorsunuz. Etkisi 12-18 aya kadar sürebiliyor.

Balık Ağı Estetiği

Balık Ağı Estetiği kimlere uygulanabilir?

Balık Ağı Estetiği kanca şeklinde bir iğnenin içinde sarmal şeklinde dolanmış olan bir doku tutucu sentetik materyalden oluşuyor. Temel felsefesi uygulandığı alandaki dokuyu tutarak yukarı doğru asması bunu yaparken destek dokuya yapışarak iyi bir tutucu görevi görmesi ile oluyor. Yüzde sarkma kırışıklık gibi şikayetleri olan birçok kişide rahatlıkla uygulanabilir.

Nasıl Uygulanıyor?

Balık Ağı Estetiği tamamen ayaktan tedavi uygulamaları içinde yer almaktadır, bireyler bu işlem için öğlen arasında misafir olup, öğleden sonra da iş yerlerine işlerinin başına dönüyorlar. Metod ameliyathane şartları ve derin anestezi gerektirmez. Topikal ya da Lokal anestezi ile uygulanır.

Yan etkisi olmayan, vücut tarafından tümüyle eritilebilir cerrahi ameliyat ipinin cilt içine yerleştirilmesi sonucunda; ip cilt altında hem dokuyu kaldıran bir dayanak vazifesi görür hem de kollajen ve diğer bağ dokusu elemanlarını uyararak ciltte bir gençleşme ve yenilenme sürecini meydana getirir.

Hastaların duydukları ağrı sadece iğne batması kadar olduğu için öncesinde sürülen kremler ile ağrı duymalarını engelliyor bu yüzden herhangi bir anestezi uygulamamıza gerek kalmaksızın işlem uygulanabilmektedir.Etkisini hemen görmemiz mümkün mü ve ne kadar sürüyor?

İlk yapıldığında fark etmek mümkün ama esas vurucu etkisi 3. Ayda ortaya çıkıyor ve etkisi 18 ay kadar sürebiliyor. Uygulama sonrasında belli belirsiz bir şişlik ve morluk nadiren de olsa olabilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.