BÖLGESEL ZAYIFLAMA

Bölgesel Zayıflama

Bölgesel kilolar türk kadınının ben büyük sorunlarının başında geliyor ,genellikle kilo dağılımında orantısızlık ve belli bölgelerde yağ hücrelerinin fazlalığı kişileri rahatsız etmektedir.

Vücut tiplerine baktığımızda android ( göbek bölgesinde fazlalık) ya da jenoid (kalça basen bölgelerinde fazlalık) tipler oldukça yaygındır. Android tipler şeker hastalığı ve iç oganların yağlanma riski yüksek olduğundan sağlık açısından daha fazla risk taşımaktadırlar. Jenoid tiplerde ise özellikle giyim konusunda(bel ince basen ve kalça büyük) sıkıntı yaşamaktadırlar. Genetik faktörün büyük rol oynadığı vücut şekillerinde , beslenme şeklimizde önem taşır. Şekerli beslenme ve karbonhitratı seven bir toplum olmamız da genetik yatkınlığımızla birleşince kliniğimize gelen danışanların çözüm aradıkları bir sıkıntı bölgesel kilolar Çoğu zaman bölgesel kilolar söz konusu olduğunda diyet pek işe yaramıyor. Her 3 kadından biri inatçı yağlarından kurtulmak için diyet ve egzersiz dışında başka yöntemlerden yardım alma ihtiyacı duyuyor.

Bölgesel zayıflama da çeşitli yöntemlerden yararlanmaktayız, bunu da kişiye kapsamlı vücut analizi yaptıktan sonra uygun programı çıkartarak başlıyoruz.

Soğuk lipoliz ve vela shape cerrahi olmak istemeyen kişilerde sıklıkla uygulayıp yüz güldüren incelmeler aldığımız cihazlardır.

Bölgesel Zayıflama
Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz Ağrılı Bir Yöntem midir?

Soğuk lipoliz uygulaması tamamen ağrısız bir yöntemdir, hastalar 1 saat boyunca diledikleri şeyle meşgul olabilirler.

Soguk Lipoliz Sonrası

Soguk Lipoliz Sonrasında Neler Oluşmaktadır?

İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. 1 – 2 ay gibi kısa bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelecektir. Öncelikle uygulamanın yapıldığı bölgede bir yumuşama hissedersiniz. 1 – 2 ay sonrasında elle dokunduğunuzda ve ayna karşısına geçtiğinizde gözle görülür bir fark hissedeceksiniz.

Kaç Seans Uygulanır?

Soğuk lipoliz aynı bölgeye sadece 1 -3 seans uygulanmaktadır. Tek seans da yağların %40-60 azalmasını sağlamaktadır.Uygulama Seansı Ne Kadar Sürer?

1 bölgeye uygulama 1 saat sürmektedir. Örneğin hasta her iki bölgesine uygulama yaptıracak dahi olsa işlem yine de 1 saat sürer. Çünkü bunun sebebi coolshapingin mükemmel çift başlıklı sisteme sahip olmasıdır. Piyasada ki diğer cihazlar için bu süre 2 saattir.Soğuk Lipoliz Uygulaması Sonrasında Sonucu Ne Zaman Görebilirim?

3. haftadan itibaren gözle görülür etkiler ortaya çıkar, 1.5 ayda belirginleşir.Soğuk Lipolizin Yan Etkisi Var Mıdır?

Uygulama yapılan alanda geçici kızarıklık, belirli bir süre boyunca da uyuşukluk olacaktır. Bunların haricinde bir yan etki yoktur.Sonuç İçin Diyet Gerekli Midir?

Hayır, sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.Soğuk Lipoliz Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Diğer bütün medikal yöntemlerden farklı olarak tıpkı Lazer liposuction gibi yağ hücre sayısını azaltır, bu yüzden elde edilen sonuçlar kalıcıdır.