GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği

En önemli organlarımızdan olan gözlerimizi koruyan göz kapaklarında; ilerleyen yaş, uykusuzluk/yorgunluk ya da genetik etkenler gibi çeşitli nedenlerden dolayı torbalanma, sarkma, kırışıklık, şişlik gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilir. Kişinin hem dış görünüşünü, hem de sağlığını olumsuz etkileyecek bu gibi problemler, günümüzde göz kapağı estetiği operasyonuyla çözülebilmektedir.

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır

Göz kapağı estetik ameliyatı, genel ya da lokal anestezi kullanılarak yapılabilir. Ortalama birkaç saat süren ameliyat boyunca hastalar acı hissetmez. Operasyon, üst göz kapağının kat çizgisinden ve alt göz kapağının kirpik altı bölümünden yapılar kesiler ile uygulanır. Bu şekilde göz kapağının kas dokusundaki sarkma giderilir. Kas dokusu ile bağ dokusu onarılır, fazlalık yağ dokusu alınır. Kesilen yer belirgin bir iz kalmayacak şekilde dikilir ve pansuman yapılır.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göz Kapağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Göz kapağı ameliyatı sonrasında, hastalar hafif ağrılar hissedebilirler. Bu tamamen normal bir durumdur ve ağrı kesici ile üstesinden gelinebilir. Ameliyat sonrasında dikkat edilmesi gereken önemli bir konu, hastaların 24 saat boyunca gözlerini kesinlikle ovuşturmamaları gerektiğidir. Ameliyat sonrası yerleştirilen ve hastanın gözlerini tamamen kapatmayan pansumanlar, 4 – 5 gün sonra çıkartılır. Göz çevrelerindeki morluk ve şişliklerin geçmesi bir haftayı bulur. Banyo yapmadan önce en azından bir 4 – 5 gün geçmesi gereklidir. Lens kullanan hastalar ise tekrar lens takmaya başlamadan önce ameliyattan sonra bir hafta beklemelidirler. Hastalar, ameliyattan sonra hemen evlerine dönebilirler.

  • Göz Kapağı Estetiği
  • Göz Kapağı Estetiği
  • Göz Kapağı Estetiği
  • Göz Kapağı Estetiği