KAŞ EKİMİ

Bıyık Ekimi

Kaş Ekimi

Kaşlar, insan yüzünde nispeten küçük bir yer kaplamalarına rağmen hem genel görünüşe olan etkileri, hem de yüz ifadelerinde oynadıkları rol düşünüldüğünde yüzdeki en önemli detaylar arasında yer alırlar. Bundan dolayı kısmi ya da tamamen ortaya çıkabilecek bir kaş kaybı her insan için ciddi bir sorun teşkil eder. Günümüzde tıp, bu probleme kaş ekimi olarak bilinen bir tedavi yöntemi ile cevap vermektedir. Hem kaşları çeşitli nedenlerden dolayı seyrelen ya da hasar gören, hem de daha dolgun kaşlara sahip olmak isteyen insanların sıklıkla başvurduğu ve tatmin edici sonuçlar aldığı bir yöntem olan kaş ektirme, aşağıdaki başlıklar altında detaylandırılabilir:

Bıyık Ektirme Yöntemleri ve Aşamaları

Kaş Ektirme Yöntemleri - Aşamaları

Günümüzde en etkili ve başarılı sonuç veren kaş ektirme yöntemi, FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak bilinen operasyondur. Basitçe anlatmak gerekirse; FUE’de, kişinin ensesinden alınan kıl kökleri, göz üzerinde daha önceden çizilerek belirlenmiş olan alana nakledilir. Milimetrik aletler ile yapılan bu işlemde cilt kesilmez, ve kökler uzun süre beklemeden ekileceği için kök ölümü yaşanmaz. Kaşların yoğunluğuna, operasyonu geçirecek olan kişi karar verir. Türkiye’de az kişinin yaptığı, yaptırmadan önce birçok ayrıntısı hekim ile konuşulması gereken bu işlemde en fazla dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi ise, görünüme çok büyük bir etkisi olacağından, kaşların ekim açısıdır. İdeal kaş ekim açısı 25 – 30 derecedir.

Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Kaş Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Birkaç saatlik bir süreç olan kaş ekimini takip eden ilk 48 saatten sonra, ekim yaptıran kişiler ilk yıkamayı yapabilirler ve daha sonra hayatlarına –kaşlarına zarar verecek durumlardan kaçınmaya özen göstermek suretiyle- normal bir şekilde devam edebilirler. Kaş ekimi sonrasında özel bir bakım ya da ilaç kullanımı gerekmemektedir. Kaş ekiminden sonraki 12 – 15 günlük süreç ise özellikle önemlidir. Zira bu süreç içerisinde, dilerseniz ekimi yapılan kaşlarda fazla bulduğunuz yerleri cımbızla alabilir, ya da ek olarak bir miktar daha kaş ekimi yaptırabilirsiniz. Bu süreçten sonra, 6. haftaya kadar sürebilecek bir dökülme dönemi başlayabilir. Herkeste ortaya çıkmayan ama tamamen normal olan ve dolayısı ile kaş ekimi yaptıranların endişelenmemesi gereken bu dönemde, ekilmiş olan kaşlar hızlı bir şekilde dökülebilir. Yeni kaşlar ise, 4. – 8. ay arasında tekrar çıkarlar.

  • Kaş Ekimi
  • Kaş Ekimi
  • Kaş Ekimi
  • Kaş Ekimi