PRP YÜZ

PRP Nedir

PRP Nedir?
(Platet Rich plazma)

Prp uygulaması için kişinin kendi kanıyla gelen sağlık demek çok uygun olur. Prp uygulaması ile cildimiz adına geleceğe yatırım yaptığımız kesindir. Tıbbın bir çok alanında iyleşme amaçlı kullanılan Prp işlemi kozmetik sektöründe de uzun zamandır kullanılmaktadır. Kişiden alınan kan özel bir santirfüş sisteminden geçirilerek trombositlerin (platet) ayrıştırılma işlemidir. Plateletler veya diğer adıyla trombositler vücudumuzdaki hasarlı dokuların onarımını ve doğal hallerine dönmelerini sağlamak için gerekli olan “büyüme faktörlerini” yapısında barındıran kan bileşenleridir. Dokularımızda herhangi bir hasar oluştuğunda kanımız plateletleri bu dokuya toplayarak bir onarım süreci başlatır, PRP uygulamasının amacı ise bu hedef dokuya kan dolaşımı ile taşınabilecek olandan çok daha fazla sayıda plateleti verebilmek, böylece hasarlı dokunun onarımı da bu kadar hızla ve güçlü bir şekilde başlar ve daha çabuk sonuçlanır. Çünkü PRP ile elde edilen plateletlerin yoğunluğu kandakinden 2 ila 4 kat fazladır.

PRP Tedavisi

Prp Tedavisi

Kök hücre ve Prp tedavisi birbirinden farklıdır. Kök hücre tedavisi veya hücresel tedavi bir yaralanma veya hastalığı tedavi etmek amacıyla hasar görmüş olan bir organa yeni hücrelerin tanıtılması anlamına gelmekte. PRP uygulamasında ise hasarlı dokunun onarımı için onarımı başlatan ve uyaran bir faktör olarak plateletlerden yararlanılmaktadır.

PRP Uygulaması

PRP Uygulaması

Ciltte uygulanan Prp işlemi ince çizgilerde, leke tedavisine destek olarak, vücutta çatlak tedavisinde, parlak ve sağlıklı bir cilt için uygulanabilir. Ciltte fibroblastları uyararak yeni elastin kollejen sentezlenmesini sağlar.

PRP Sonrası

PRP Sonrası

Kişinin ihtiyacına göre 10-15 günlük aralıklarla en az 6 seans uygulama yapmak gerekir. Hekimin ihtiyaç görmesi durumunda mezoterapi ürünleriyle birlikte yapılabilir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık normaldir, işlem sonrası uygulama yapılan bölgenin o gün yıkanmaması gerekir.

PRP Yüz

PRP Kimlere Yapılamaz?

Gebeler, emziren anneler, kan sulandırıcı ilaç kullanan kişilerde, kollejen doku hastalıklarında ve kronik enfeksiyon hastalarında prp uygulaması yapılmaz.

  • PRP Yüz Uygulaması
  • PRP Yüz Uygulaması
  • PRP Yüz Uygulaması
  • PRP Yüz Uygulaması