SAKAL EKİMİ

Sakal Ekimi

Sakal Ekimi

Sakal ektirme; sakalları çıkmayan, bir hastalığın etkisi ile sakal kaybı yaşayan, seyrek sakallı olan ya da yüzünde sakalların bulunduğu bölge kaza gibi çeşitli durumlarda kalıcı hasar gören kişiler tarafından tercih edilen, sakal çıkarma konusunda etkili bir çözüm olan bir operasyondur. Erkeklerin karakteristik özelliklerinden olan sakalların, yüz görünümüne ve genel imaja önemli bir katkısı olduğu düşünülürse, haklı olarak birçok erkek için sakal bırakmanın da ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Dolayısıyla, çeşitli nedenlerden dolayı sakal bırakamayan erkekler, bu sorunlarını çözmek için uzman hekimlerin yapacağı sakal ekimi operasyonuna başvurabilirler. Sakal çıkarma ya da sakal sıklaştırma için yapılacak sakal ektirme operasyonları, birkaç başlık altında şu şekilde detaylandırılabilir:

Sakal Ektirme Yöntemleri ve Aşamaları

Sakal Ektirme Yöntemleri ve Aşamaları

Sakal ekimi için kullanılan yöntem, saç ekimi işlemlerinde kullanılan ile büyük benzerlik göstermektedir. FUE (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu) olarak bilinen bu yöntemde, kişinin ense bölgesinden alınan saç kökleri, belirli açılar ile sakal ekim işleminin yapılacağı bölgeye transfer edilir. FUE yönteminde deri kesilmeyeceği için, herhangi bir kalıcı iz durumu da oluşmaz. Ekilecek köklerin sayısı, sakalın ekileceği bölgenin genişliğine göre değişebilir. Ne kadar kök ekileceğine, hekim ile konuşularak karar verilmelidir.

Sakal Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Sakal Ekimi Sonrası İyileşme Süreci

Lokal anestezi ile yapılan ve dolayısıyla yaptıran kişinin bir acı hissetmeyeceği ekim operasyonundan sonra, ekim yapılan bölgede ya da köklerin alındığı bölgede herhangi bir kalıcı iz oluşmaz. Yalnızca sakal ekimi işleminin uygulandığı bölgede, kullanılan iğnelerin etkisiyle bir kızarıklık oluşur. Bu da ilk banyodan sonra temizlenir. Daha sonra ekim yapılan bölgede geçici bir kanlanma oluşur. Bu da tamamen normaldir ve 1 – 3 hafta içerisinde geçer. Yine aynı dönem içerisinde ekim yapılan bölgede sivilceler görülebilir. Aynı şekilde bu da tamamen normal bir durumdur ve sakal ekimi yaptıranların endişelenmesini gerektirmez.

  • Sakal Ekimi
  • Sakal Ekimi
  • Sakal Ekimi
  • Sakal Ekimi