YAĞ ALDIRMA

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Kadınlar ve erkekler artık ortak sorunlarından birisi için sıklıkla doktora başvuruyorlar. İstenmeyen yağlar, şekil bozuklukları, aşırı kilolar gibi birçok ismi var bu sevimsiz durumun adına siz ne derseniz diyin ortak düşmanı oldu hem kadının hem de erkeğin. Ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını hepimiz zaten biliyoruz. Ruhsal durumumuzu etkilemesi bambaşka diğer ciddi bir sorun. İnsanların sosyalleşmesini engelleyip özgüven sorunları yaratıyor. Peki ne yapmak lazım nerden başlamak kime gitmek tüm soruların cevabı bu yazıda.

Öncelikle şekil düzeltilmesi ile ilgili tüm cerrahi müdahaleleri yapan hekimler plastik cerrahlardır. Plastik cerrahlar başvurulacak ilk hekimlerdir. Zayıflamayı bir süreç, serüven olarak düşünecek olursak bu yolculukta kimlerle seyahat etmeniz gerektiğini ondan öğreneceksiniz. Elbette gelen her hastaya gel sana liposuction yapalım demiyoruz. Bizimde ameliyat için uygun referans kriterlerimiz var. Bunlara ulaşmak için zaman zaman obezite cerrahisi bazen diyet veya spora yönlendiriyoruz hastalarımızı. Eğer artık bizim sıramız geldiyse karar verilmesi gereken liposuction mı ve liposuction destekli işlemler mi yoksa bir karın germe gibi bir cerrahi yöntem mi Burada artık yeni silahımız vaser liposuction bahsetmemiz gerek.

Adına vaser liposelection da denilen yağ seçme özelliği bulunan bu cihaz adında da olduğu gibi yağları seçme özelliği ile yağ emme işleminde hedefini tam 12 den vuruyor. Vaser liposuction veya vaser liposelection işlemi genel anestezi altında tam donanımlı hastane şartlarında yapılan bir cerrahi müdahaledir.

Vaser Liposuction (Ultrasonik Liposuction) Nasıl Yapılıyor?

Vaser Liposuction (Ultrasonik Liposuction) Nasıl Yapılıyor?

İşlem yapılırken yağ alınacak olan bölgeye bir sıvı takviyesi yapılıyor. Bu sıvı içerisinde kanama önleyici ilaçlar yağ parçalayıcı serumlar karıştırılarak hatta alınacak yağın 2 misli kadar sıvı içeriye verilir. Bu işlem bittiğinde işleme vaser cihazı ile devam edilir. Vaser cihazı yağ emme işlemini yaparken, o bölgede ki kılcal damarlara ve sinirlere zarar vermiyor. Bu yüzden kanamalar ve şişlikler hatta morlukları bile en aza indiriyor. Vaser liposuction dediğimiz hadisenin özü budur. Dışarıya alınacak yağı seçebilmesi ve vücudun dışarıya atamadığı yağları temizlemesidir. Normal yağ aldırma ameliyatlarından en büyük farkı budur. Bu büyük bir üstünlüktür. Ayrıcı ameliyat sonrasında da inanılmaz bir iyileşme süreci yaşarsınız. Sanki ameliyat olmamış gibi kısa bir sürede normal hayatınıza dönebilirsiniz. Ameliyat sonrasında oluşan morluklar çok kısa bir sürede gider. Şişlikler buz tedavisi ile en aza inerken vaser ile daha da kısa sürede morluklardan kurtulabilirsiniz.

Erkeklerde (Vaser Lipo)Karın Kaslarından Baklava Yapmak Mümkün mü?

Erkeklerde (Vaser Lipo) Karın Kaslarından Baklava Yapmak Mümkün mü?

Birçok hasta bu amaç uğrana çalışmakta fakat istediği sonucu alamamaktadır Uygun olan hasta grubunda tek seansta baklava dilimlerine kavuşmamız mümkün Bunlar spor yapan ama buna rağmen kaslarını ortaya çıkaramayan,Genç veya orta yaslı erkekler, BMI 30 un altında olan kişiler, Derisi aşırı kilo verme veya bir başka sebepten dolayı çok gevşememiş hastalar, Zayıf hastalar ( zayıf kişiler VASER için ideal hastalardır çünkü vücut çok güzel şekillenir), genel olarak şişman olmayıp bölgesel yağ fazlalıkları olan hastalardır. (hafif ve ortanın üzerinde kilolu olan hastalara da vaser lipo yapılabilir). Ortaya çıkan kendi kaslarınız olduğu için herhangi bir yabancılık hissedilmez. Eğer işlemi yaptırdıktan sonra spor yaparsanız kaslarınız daha belirgin hale gelir, sporu tamamen keserseniz daha az belirgin olur ancak o kaslar hep oradadır. Eğer işlemden sonra kilo alırsanız belli bir kiloya kadar örneğin 8-10 kiloya kadar çok büyük değişiklik olmaz ama daha fazla kilo alınırsa sonuçta kasların belirginliği azalmaya baslar. Kilo vermenin ise kotu bir etkisi yoktur.

Vaser Liposuction Sonrası

Vaser Liposuction Sonrası

Bu işlem başka ameliyatlarla kombine edilebilir. Vaser liposuction ile alınan yağlar ile erkeklerde popo şekillendirme yapılabilir, bu yağlar pektoral kaslara enjekte edilerek çok iyi gelişmiş bir göğüs kası görünümü elde edilebilir veya yağlar yüze enjekte edilerek yüzün gençleşmesi sağlanabilir.

  • Yağ Aldırma Liposuction
  • Yağ Aldırma Liposuction
  • Yağ Aldırma Liposuction
  • Yağ Aldırma Liposuction